Konkurs dla wyróżniających się pomysłowością studentów

KONKURS dla wyróżniających się pomysłowością studentów

(http://archiwum.chem.uw.edu.pl/blog/2018/04/19/megmar-wspiera-naszych-studentow/)

Nagrody ufundowała firma

Firma Megmar (http://megmar.com.pl/) to wiodący producent specjalistycznych rozwiązań z zakresu chemii technicznej, biotechnologii, biochemii i gospodarki odpadami.

Zwycięzcy konkursu (2 osoby) otrzymają możliwość odbycia płatnego stażu w firmie Megmar. Laureaci będą mieli wypłacane przez 12 miesięcy stypendia w wysokości 1500 PLN brutto miesięcznie, dodatkowo staż ten będzie zaliczony, jako praktyki zawodowe.

Do konkursu mogą przystąpić studentki lub studenci Wydziału Chemii UW, którzy w pracy pisemnej (max 1500 znaków) zaproponują wprowadzenie rozwiązań proekologicznych lub obniżających energo- i kosztochłonność procesu chemicznego, wykorzystywanego w szczególności w dużych instalacjach przemysłowych (jednego z poniższych: poprawa jakości wody procesowe, usprawnianie pracy instalacji odsiarczania spalin, oczyszczanie gazów odlotowych ze spalania paliw stałych, poprawa jakości ścieków poprodukcyjnych, poprawa jakości paliw kopalnych przed procesem spalania, powłoki antykorozyjne do zabezpieczania elementów pracujących w ekstremalnych warunkach, zagospodarowanie odpadów z procesów przemysłowych, usprawnianie procesów produkcyjnych w przemyśle energetycznym i rafineryjnym).

Autorzy najciekawszych prac/projektów zostaną zaproszeni na spotkanie, gdzie przed komisją (przedstawiciele WCh UW i firmy Megamar) przedstawią założenia i atuty tego projektu.

W konkursie liczy się połączenie wiedzy o chemii, procesach technologicznych działających na dużych instalacjach oraz nietuzinkowego, niekonwencjonalnego podejścia do rozwiązania wybranego zagadnienia.

Jeżeli masz pomysł, jak można poprawić lub usprawnić wybrany proces technologiczny, jeżeli wiesz jakie zmiany mógłbyś zaproponować, nawet te niesamowite to opisz to i złóż projekt do Dziekanatu Studenckiego do dnia 18.05.2018 do godz. 14.00. W dniu 21.05.2018 roku osoby przechodzące do II etapu konkursu zostaną zaproszone na rozmowy (dn. 22-24.05.2018).

W zgłoszeniu podaj nazwę modyfikowanego procesu technologicznego, opisz swoje pomysły (max. 1500 znaków) oraz oczywiście autora opracowania (kierunek realizowanych na WCh studiów, aktualny adres poczty elektronicznie (jeżeli jest inna niż w systemie USOS) oraz planowany temat pracy dyplomowej – o ile jest).

SERDECZNIE ZACHĘCAM
Prodziekan ds. Studenckich WCh UW